Geoblog.pl    szpiinka    Podróże    Chiny    Kashi i Apak Hoja Mazar

Kashi i Apak Hoja Mazar

Chiny
Chiny, Kashi

Sniadanie jak zwykle zjadamy w hostelu. Wychodze na stragan, po swieze warzywa - pomidory i ogorki. Nie znajduje pachnacego pieczywka. Sa tylko wczorajsze, ciezkie jak cegla buly, w ktore z braku alternatywy zaopatrza sie reszta. Komentarz Dominiki - "wiesz, ekstremisci musza miec nie rzucajaca sie w oczy bron pod reka" - mowi sam za siebie. I faktycznie , bulka mozna swobodnie nabic guza albo posluzyc sie nia umiejetnie, miotajac egzemplarzem z dobrze rozpedzonej reklamowki. Wcinam moje jogurciki i pomidory, widzac jak reszta meczy sie z krojeniem "kamiennych krazkow".
Spod schtoniska (Maitian International Hostel ), bierzemyt taksowke (8 RMB) do Apak Hoja mauzoleum i mocno okrezna droga docieramy na miejsce. Cale szczescie, obeszlo sie bez dyskusji bo taksowkarz okazuje sie na tyle uczciwy, ze nie kasuje nas za wlasne bledy.
Kupujemy bilet podstawowy, rezygnujac z dodatkowych kosztow i dodatkowych atrakcji, tym bardziej ze ciezko nam okreslic czym wlasciwie one sa... Trafiamy do krainy glazurowanych elewacji.
Calosc zalozenia, sklada sie z kilku budynkow. Mauzoleum i trzech swiatyn. Przechadzamy sie niespiesznie alejkami.

Koszty:

2.8 RMB - jogurty
3 RMB - owoce

Mario
Mario - 2009-06-27 12:49
Paulina fotki jak zawszze super... mam jednak pytanko... czy wybieracie sie takze do Tybetu?

szpiinka
szpiinka - 2009-06-27 13:08
Mario, do Tybetu sie nie wybieramy (pomimo wczesniejszych planow), bo doslismy do wniosku, ze to jest zbyt turystyczne, modne w tym momencie miejsce. Wiekszaosc napotkanych na trasie europejczykow alebo sie tam wybiera albo juz bylo - co mowi samo za siebie. Kolejnym minusem sa zbyt wysokie koszty (transport, permity itd.)...

Mario
Mario - 2009-06-27 13:20
Tak czy innaczej wam kibicuje i ciesze sie bardzo iz mimo utraty Aparatu nadal fotki sa na twoim blogu

szpiinka
szpiinka - 2009-06-27 13:47
Dziekuje, staram sie wydobyc co najlepsze z mojego starego kompakta :). Pozdrawiam z upalnego dzisiaj Kaszgaru...

Zasoby: 85 wpisów85 82 komentarze82 842 zdjęcia842 4 pliki multimedialne4

06.02.2010 - 09.02.2010